O NAS

kursy żeglarskie

O NAS – KIM JESTEŚMY?

Prowadzimy kursy żeglarskie i kursy na patent sternika motorowodnego.

Kursy żeglarskie obejmują zarówno kurs na patent żeglarza jachtowego, jak i kurs na patent jachtowego sternika morskiego.  Kursy motorowodne prowadzone są na patent sternika motorowodnego oraz na patent morskiego sternika motorowodnego. Prowadzimy również egzaminy na licencję do holowania obiektów pływających.  Jesteśmy również organizatorem kursów radiooperatorów w służbie morskiej.

Kursy SRC i kursy LRC (odpowiednio – operator krótkiego zasięgu i operator dalekiego zasięgu) przygotowują do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną UKE i uzyskania świadectwa operatora SRC lub operatora LRC. Kursy SRC organizujemy w całej Polsce, w zależności od zgłoszonych potrzeb. Organizujemy rejsy morskie (często połączone dla chętnych z egzaminem na patent żeglarza lub sternika jachtowego).

Rejsy morskie stażowe i szkoleniowe przeważnie realizujemy na jachtach powyżej 20 m. co daje możliwość zaliczenia godzin stażowych na jednostkach o długości kadłuba powyżej 20 m.
Jesteśmy organizatorem rejsów turystycznych  (niewymagane doświadczenie żeglarskie) na morzu i śródlądziu. Prowadzimy również rejsy integracyjne dla firm i grup zawodowych lub organizacji.

Nasza kadra to doświadczeni kapitanowie, sternicy morscy (jachtowi i motorowodni)  oraz  instruktorzy żeglarstwa i instruktorzy motorowodni.

Naszą pasją jest jak najszersze propagowanie  żeglarstwa i sportów motorowodnych. Naszym celem jest także szerzenie i utrwalanie tradycji żeglarskich, wierność i podtrzymywanie etyki żeglarskiej.
Jesteśmy pasjonatami – zawodowcami którzy nagromadzoną latami wiedzę i doświadczenie chcą przekazać następnym miłośnikom sportów wodnych i kolejnemu pokoleniu.

O NAS

kpt. Edward Zwoliński

 NASZA KADRA

Kpt. Edward Zwoliński jest doświadczonym żeglarzem i motorowodniakiem.  Planuje rejs dookoła świata. Z żeglarstwem związany od lat 60-tych. Kapitan jachtowy i motorowodny. Uprawnienia stermotorzysty zawodowego.  Służba wojskowa w Marynarce Wojennej.  Wesoły i dowcipny żeglarz, dogaduje się z każdym pokoleniem.

 

O NAS

JSM Jarosław Podoski

Jarosław Podoski – instruktor żeglarstwa i instruktor motorowodny.  Żeglarz, Jachtowy Sternik Morski. Sternik Motorowodny i Morski Sternik Motorowodny. Z żeglarstwem związany od lat 80-tych. Pierwszy patent żeglarza zdobył w 1980 roku. Operator SRC. Ratownik WOPR. Płetwonurek, Płetwonurek nocny, Płetwonurek nawigator.  Ratownik stażysta w wodach szybkopłynących i powodziowych.
Ironiczny złośliwiec, ale można z nim wytrzymać.

 

O NAS

kpt. Bogdan Sobiło

Kpt. Bogdan Sobiło

Urodzony w Wolinie, małym mieście o wielkiej historii. Ostatnio często tam wraca. Wiele razy zmieniał miejsce pobytu, ale pozostaje wierny swym pasjom, którymi są żeglarstwo i antyk. Kiedy nie pływa zajmuję się nauczaniem języków klasycznych, tłumaczeniami i pisaniem.
Od ponad 30 lat prowadzi różnorakie kursy dla żeglarzy. Głównie zajmuje się szkoleniem i egzaminowaniem żeglarzy morskich.
Poza regularnymi kursami na stopień jachtowego sternika morskiego prowadzi zajęcia na kursach doskonalących dla sterników morskich i kapitanów, weekendowe warsztaty nawigacyjne, warsztaty z  MPZZM, kursy manewrowania jachtem na silniku, kursy manewrowania dużym jachtem morskim na żaglach i silniku oraz kursy radiooperatora SRC.

 

O NAS

JSM Ewa Kurzyna

 

Ewa Kurzyna – Uśmiechnięta, pełna werwy, typ niespokojnego ducha, który nie usiedzi dłużej w jednym miejscu – zapytana skąd jest, odpowiada – „to zależy”;). Dla żeglarstwa zrezygnowała z pracy w korporacji na kierowniczym stanowisku – taką moc ma żeglarstwo i ludzie z nim związani!  Niepozornych rozmiarów osoba, która potrafi zadziwić. Z sukcesami szkoli przyszłych żeglarzy – zarówno młodzież, jak i dorosłych. Ma także doświadczenie w byciu Komandorem Rejsu.